Slyšeli jste, že listopad je měsíc férových cen? Aneb jaký je rozdíl, když nakupujete sériově vyráběné věci u velkých firem nebo ruční výrobky šikovných drobnovýrobců.

 

Z čeho se cena skládá?

Za každým výrobkem se skrývá hromada práce a ještě něco navíc. Například naše pletené deky – to není jen cena za materiál a nespočet hodin pletení. Každá taková deka obnáší pečlivý výběr certifikované příze, barev, tvorbu prototypu metodou pokus-omyl, focení, odvody na sociální a zdravotní pojištění a spoustu dalšího, než nakonec doputuje až k vám domů.

 

Co vše získáte koupí?

Každá naše ručně pletená deka je originál z kvalitního přírodního materiálu, který je jemný, příjemný na dotek, děťátko nebude kousat a nezpotí se pod ním. Stejnou nikde jinde nenajdete! Můžete mít tutéž přízi, barvu i vzor, ale totožná nebude žádná.

Koupí podpoříte textilní řemeslo a českou ekonomiku. A v neposlední řadě uděláte radost!

 

Pošlete radost dál

Nákup výrobků za férovou cenu udělá radost celé řadě lidí. Představte si, že si koupíte naši deku. Za peníze necháme vyrobit štítky třeba u matky, která díky tomu bude moci pořídit synovi kolečkové brusle nebo autíčko, které si tolik přál. Roztočíte tak spirálu radosti u spousty dalších menších a středních tvůrců, a ti to štěstí pošlou zase dál.

My jsme roztočili spirálu radosti u Lisswood, kteří tvoří originální květinové obrazy ze sušených květů a listů. Také u Takaro, kde mají sourozeneckou houpačku v montessori stylu podporující rozvoj dětí. Nebo u výrobce krásných barevných kalhotek Barotky, který dokazuje, že i barvy a vzory mohou být sexy.

Všechny tyto výrobky mají jedno společné, udělají radost hned třikrát! Mě jako nakupující, obdarované/mu i samotnému výrobci.

 

Grafy nebo sny?

Velké firmy mají velké grafy na plnění plánů a cílů. Zaměstnávají manažery na kontrolu výkonnosti a její optimalizaci. Jejich cílem jsou zisky. Drobní výrobci mají sny. Chtějí dělat něco hezkého pro svět, chtějí, aby měli lidé z jejich výrobků radost a aby se jim líbilo, to, co dělají. Férová cena je známkou toho, že uděláte radost někomu, komu záleží na svých snech a na tom, aby přinášel radost. Koupí produktů za férovou cenu neplníte grafy, ale plníte druhým sny.